Сергій ОДАРЕНКО. Шпальти київського газетяра

"Трое суток шагать, трое суток не спать ради нескольких строчек в газете..."
Роби як я!

1.png


Моя популярність

Моя популярність

 

Рейтинг блогов

Я на Хайблозі

 

Бесплатные линейки для форумов и блогов, линейки на рабочий стол - Flines.ru

Опрос

Serzh84: Звідки ви мене знаєте?Мои фотоальбомы

Случайное фото со мной

Мои фотоальбомы


чорна мітка

Календар
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВск
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Моя статистика

 

bigmir)net TOP 100

Відео


Опрос

В чому сенс буття?Интересы

Антиинтересы

serzh84odarenko

В прямому етері з вами працює Сергій Милославський

Правильно це слово буде звучати як «наконечник», втім я з цим правилом не погоджуюся. Ідіотичні філологи, що купили свої дипломи, або примітивно виходили їх не мають права нав’язувати більшості безглузді правила. Наконечник походить від слова кінець, але виходячи зі новоутвореного слова слід вважати за початкове слово «конець» - себто русизм. З якої, скажіть мені, дурі я маю писати це слово через «О»? Лише через тупість філологів? І не цікавлять мене різного роду видозміни слів. Я наполягаю на утвердженні цього слова у моїй редакції – наконечник.

До слова хочу сказати пару слів про наїзди на СТБ. Багато кого бісить їх мова. Журналісти цього каналу працюють за словником Грінченка редакції 20-х років ХХ-го століття. І це не маячня. Адже ще наприкінці минулого тисячоліття Верховною радою були прийняті поправки до укр. мови за якими стверджувалося правильність саме тієї редакції. За постановою Верховної Ради на протязі 10-ти років мали діяти обидві варіанти мови – на рівних правах, аби суспільство адаптувалося до нововведень. Але сталося не так, як гадалося. Всі зиркають на СТБ крутячи пальцем у скроні у той час, як саме цей канал залишається єдиним, що вживає грамотну укр. мову на законодавчому рівні. Усі інші використовують слова за вже неіснуючими правилами.
І хай би це як кому не подобалося, але треба пред’являти претензії не журналістам, що єдино вірно говорять, а законодавцям, що прийняли такі мовні поправки. І вже потім розбиратися у правомірності таких «законодавств».


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 9

На-коне-чник -от слова конь,на коне. Потому правильно будет НА КОНI - НАКОНIЧНИК :-D
Дуже смішно
як філолог, тобі скажу: СТБ спекулює на Грінченкові і займається мокрошльопами. Нічого спільного їхнє новотворення із 20-ми роками не має. Як приклад - "вічний шедевр": наш навмисний кореспондент відвідав представницьке збіговисько. Крапка. Про яких грінченків може бути мова?!
Але мої приклади не з цього списку
Часто зловживують з літерою г дзвінкою
ґ у них роблене) Та Бг з ними, хай дуріють
Просто ця літера окрім відомих слів вживається й в усіх словах іноземного походження. На їх думку це ледве не кожне слово з цією літерою
Сміявся я з них довго)) у них ґеракл, в той час, як греки не знали звуку [ґ]. Та кажу ж - невігласи, що про них говорити
Але не слід забувати й про прийняті поправки до нашої мови. Авт, а не аут, соли, а не солі і так далі

 
ОБОЗ.ua