Сергій ОДАРЕНКО. Шпальти київського газетяра

"Трое суток шагать, трое суток не спать ради нескольких строчек в газете..."




Роби як я!

1.png


Моя популярність

Моя популярність

 

Рейтинг блогов

Я на Хайблозі

 

Бесплатные линейки для форумов и блогов, линейки на рабочий стол - Flines.ru

Опрос

Serzh84: Звідки ви мене знаєте?



Мои фотоальбомы

Случайное фото со мной

Мои фотоальбомы


чорна мітка

Календар
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВск
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Моя статистика

 

bigmir)net TOP 100

Відео


Опрос

В чому сенс буття?



Интересы

Антиинтересы

serzh84odarenko

Інтродискримінація

Рубрика: По-народному // 08 июля '09 в 09:21

Суспільство, що так прагне до гуманізації постійно піддає дискримінації людей інтровертного складу характеру


У пошуках «самородків»

Літо – пора не лише останніх дзвоників і випускних, а й час, коли батьки 6-ти річних діток замислюються над тим, у яку школу направити вчитися своє чадо. Одні вже визначилися, а інші ще вагаються що обрати: звичайну загальноосвітню середню школу чи ліцей. Кожен реалізовує своє конституційне право (ба навіть обов’язок) на середню освіту у рамках своєї фінансової спроможності. Ліцеїсти чи гімназисти, батьки яких здатні сплатити навчання у таких закладах, отримають, як правило, більш глибокі знання. Втім, не обійдеться і без «самородків» середніх шкіл. Щодо останніх, то в міносвіти зараз обговорюється законопроект, спрямований на виявлення таких обдарованих учнів середніх шкіл та їх підтримку у більш ґрунтовному навчанні.

Однак, така вибірка відбувається ще на етапі влаштування дитини до школи – більшість навчальних закладів проводить співбесіду з майбутніми першокласниками. Шестирічний вік початку навчання є рекомендованим і за бажання батьків чи рішенням приймальної комісії школи дитинство можуть подовжити ще на рік.



Інтровертних дітей допускають до навчання лише з 7-ми років

Цікавий спосіб відбору майбутніх школярів обрали вчителі більшості шкіл. Перевірка дітей на знання літер та цифр, вміння рахувати, писати та читати не є головним критерієм для зарахування до школи. Як зізнаються вчителі, що проводять співбесіду, в першу чергу вони дивляться на рівень дитячої адаптації до колективу, наскільки вона контактна з іншими тощо. І якщо цих якостей дитина не має, то її залишають без школи до семирічного віку. Втім, чи з’являться комунікативні навики у дитини за рік? Адже подібна вибірка вказує в першу чергу на психотип дитини, а не готовність до навчання. І виходячи з подібних критеріїв, можемо зробити висновок, що до школи зараховують насамперед екстравертів, а інтровертних шестирічок залишають поза школою до 7-ми років.

Чим обумовлений такий дискримінаційний підхід? Чи не вважають освітяни, що екстравертні діти більш здібні до навчання або що за рік інтровертну дитину можна перевиховати в екстравертну?


Думка психолога

Ось, що з цього приводу думає дитячий психолог Альона ПАХІЛЬ:

«Учителі чи шкільний психолог повинні діагностувати готовність дитини до школи. Її буває декілька видів: комунікативна (взаємодія з людьми), когнітивна (рівень розвитку пам’яті, уваги, мислення), емоційний розвиток, особистісна готовність (бажання дитини ходити до школи). Звичайно, потрібно перевіряти взаємодію дитини з колективом, адже вона може виявитися неготовою до навчання в школі. Замкнутість дитини – це недолік сімейного виховання. Тому виявивши такі риси в дитини, які можуть знижувати рівень адаптації до колективу, батькам потрібно звернутися до психолога для проведення психологічної корекції. Повністю змінити дитину з інтроверта на екстраверта болісний процес для неї і це практично неможливо, але «підкоректувати» деякі риси характеру можна. Особливої уваги заслуговують діти–аутисти (аутизм – це аномалія психічного розвитку дитини, яка полягає у суб’єктивній ізольованості дитини від зовнішнього світу). Дітей з низьким рівнем аутизму часто мами приводять до звичайних шкіл, думаючи, що в колективі дитина стане комунікабельнішою, але дітям-аутистам важко адаптуватися до таких умов. Їх потрібно віддавати в спеціалізовані школи, де вони досягнуть більших успіхів, аніж у звичайних.»


Форест Ґамп як приклад наслідування

Щодо аутистів, то тут можливо й вірно, спецшкола може краще вплинути на розвиток такої дитини, адже вона буде перебувати серед собі подібних. Це як у відомій казці-притчі: річка у одному з королівств,з якої усі люди пили воду, заразилася невідомим вірусом. Під його впливом усі, хто пригубив тієї води, починали божеволіти. Однак, король мав власне джерело, яке уникло зараження. Довго думав він, що йому робити, як правити королівством, у якому всі піддані – божевільні. І не вигадав нічого кращого, аніж відпити і собі тієї водиці. Після чого він став таким як усі – себто Нормальним.

Однак, можна знайти й інший приклад. Згадаймо «оскароносний» фільм «Форест Ґамп», де головний герой фільму – не дуже розумний хлопчик. Втім, його мати заволіла віддати його до звичайної середньої школи. Його туди спочатку відмовлялися приймати, але у відомий спосіб вона все ж переконала директора прийняти її хлопчика до навчального закладу. Так і вчився Форест Ґамп з переконанням, що «дурень дурню – різниця» і що він нормальний. І слід зазначити, що виріс з нього доволі пристойний громадянин, який багато чого досяг у своєму житті.


«Що смачніше: морозиво чи м’ясо?»

Попри те, що психолог стверджує, що деякі риси характеру інтровертної дитини можна «підкоректувати», знайдуться й такі, що не погодяться з нею.

На думку педагога за освітою Світлани Світличної співвідношення складової характеру дитини вимірюється у розмірі 10% - виховання, а 90% - це спадковість. Себто як би ви не коректували характер дитини, все рівно 90% її сутності, які вона отримала від батьків, будуть домінувати. За її спостереженнями вже у ранньому віці можна розгледіти якою дитина виросте – інтровертом чи екстравертом. І змінити цього ніяким чином не можна. Та й чи варто?

На будь якому курсі психології вам розкажуть про психотипи людей, зокрема про ті самі інтро та екстраверти. Проведуть спеціальне тестування для виявлення вашої приналежності тому чи іншому типові. Втім, кожен психолог, оголошуючи результати тестування, попередить, що не можна сказати, який тип кращий. Усі рівні, просто різні. Це все одно що відповісти на запитання: «Що смачніше: морозиво чи м’ясо?». Якщо людина любить і те і інше, то дати відповідь буде неможливо. Та й за подібним вподобанням не можна визначити гурмана. Надто вже різні смаки.


Екстраверти – бізнесмени, інтроверти – науковці та люди творчих професій

Типовий екстраверт по Айзенку оптимістичніший, імпульсивний, має широке коло знайомств і слабкий контроль над емоціями та почуттями. Навпаки, типовий інтроверт спокійний, віддалених від усіх, крім близьких людей, планує свої дії завчасно, любить порядок у всьому і тримає свої почуття під суворим контролем.

За Леонгардом, екстраверт - особистість безвольна, піддана впливу з боку, інтроверт - особистість з волею. У той же час, типологія Леонгарда є психіатричною, а не психологічною, і відноситься перш за все до патології.

Інтровертна людина – це не обов’язково замкнена у собі особа. Така людина може бути доволі говіркою, контактною. Просто у спілкуванні вона надає перевагу перевіреним людям, у житті для неї головне дім та сім’я. Саме через таку пріоритетність роботодавці надають перевагу інтровертам – людям, для яких не є проблемою спілкування з незнайомими людьми, адже так легше втертися у довіру потенційного покупця задля подальшого продажу товару чи то укладення вигідного договору. Екстраверти не відчують дискомфорту від зміни життєвих звичок, тому вони більш гнучкі, що дуже добре для бізнесу. Інтроверту ж більше до вподоби консерватизм. Однак у США є навіть консервативна партія, яку підтримують мільйони людей! Тому що тут краще – відповісти складно.

Інтровертні діти більш посидючі, а це головним чином сприяє кращому засвоєнню пройденого у школі матеріалу. Тому якщо за прийому на роботу поділ на психотипи ще більше-менше обґрунтований, то у відборі до школи він є цілковито абсурдним. Якщо екстравертна людина може досягти більшого успіху в бізнесі, то інтровертна у науці та творчих професіях. Тому існуюча вибірка у прийомі дітей до школи мало того що не досконала, а прямо кажучи – дискримінаційна!



Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 5.0 (2)

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 11

Рекомендовал эту запись
Дякую

Это просто писдец какой-то! Я в садике и школе была одиночкой, мне не нужны были никакие компании, но читала и считала я уже вовсю! Еще в средней группе садика воспитательницы давали мне книжку со сказками чтоб я читала их своей группе, пока те текали на перекур. И если б я сейчас поступала в школу то из-за моего, ты правильно выразился, интровертизма меня бы послали и сказали вернутся через год?

И сейчас, кстати, все аналогично,ничего не изменилось - придя на работу мне абсолютно плевать какой у меня колектив, я не собираюсь ни с кем сдруживаться, я делаю свои обязаности и иду домой, а вечером встречаюсь с близкими мне людьми.

Вот-вот. Ты нормальная, но в глазах экстравертов ущербная. Как правило экстравертам легче пробиться в карьере, посему средь начальников преимущественно они же. Себеподобных они и берут на работу. Я в общем-то их понимаю, комуникабельность, легкость в общении с посторонними и так далее...все это на пользу продажам и имиджу фирмы. Но все же как-то не так должно быть. А как не знаю. Ведь интроверты такие же люди. Интровертизм - не порок. Наверное интровертам просто нужно искать такую работу, где интровертные качества в цене.
Ага, в науку надо, куда я не попала так как цитирую: "нам потрібні тільки чоловіки", а в другом научном институте мне сказали, что у них вкансий нету. Больше науки в моем городе нету.
Я работаю в научно-исследовательском институте))) Ужасть!!! Там кушать не положено! Зарплата компенсирует только проезд. Надо бежать с этого титаника)
Ну моя теперешняя з/п на порядок меньше от той, что обещали в институте:(
Я будучи студентом больше зарабатывал нежели ныне)
Рекомендував цей запис

!

Дякую, цікава стаття. Цікаво чи є якісь ідеї, або рекомендації, як змінити інтраверта на екстраверта, і навпаки?
На моє переконання цього робити категорично не варто. До того ж це нереально. Змінити екстраверта на інтроверта або навпаки - це по-суті з однієї людини зробити абсолютно іншу. Дякую, що прочитали!

 
ОБОЗ.ua